ورود به سیستم برای دانشجویان  والدین  ورود به سیستم برای    ورود به سیستم برای کارکنان   راهنمای سیستم ورود به سیستم
  اداره تعالی فرهنگی مرکز مشاوره اداره تربیت بدنی اداره تغذیه اداره رفاه اداره خوابگاه ها امور دانشجویی  
جزئیات خبر
 
عنوان خبر : انتصاب معاون جديدفرهنگي دانشجويي

متن :


معاون جديد فرهنگي – دانشجويي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي معرفي شد

   معاون جديد فرهنگي – دانشجويي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي (چهارشنبه 96/10/6) طي مراسمي با حضور رئيس اين دانشگاه و تمامي مديران و کارکنان معاونت فرهنگي – دانشجويي ، معرفي شد و از خدمات دکتر " مسعود فلاحي خشکناب " معاون سابق فرهنگي - دانشجويي تقدير بعمل آمد.

    به گزارش مفدا علوم بهزيستي و توانبخشي ، دکتر " محمد کمالي " رئيس دانشگاه طي حکمي ، دکتر " حسن شاکري " را بعنوان معاون فرهنگي – دانشجويي دانشگاه منصوب کرد.

    دکتر کمالي طي سخنان کوتاهي نيز در اين مراسم ، گفت: اين دانشگاه ، ظرفيت و پتانسيل خوبي دارد و نيروهاي ارزنده اي در اين دانشگاه هستند که با سعه صدر فعاليت مي کنند و نياز به تغيير را با روي باز مي پذيرند.

    وي افزود: بحث مسائل فرهنگي،  کار سختي است و درکنار آموزش ، کارهاي پژوهشي و ارائه خدمات ، بايد به کار فرهنگي هم رسيدگي شود و همه اين موارد بايد کنار هم باشند ، به فرموده حضرت امام (ره) ، دانشگاه کارخانه انسان سازي است.

    دکتر کمالي اظهارداشت: درطول اين سال ها بعد از انقلاب فرهنگي ، دانشگاه توانست نقش خود را بخوبي ايفاء کند و نقش جديدي را تعريف کند و آنچه که در فرهنگ اسلامي و ايراني مطرح است ، ارتقاء ببخشد چرا که در بستر فرهنگي ، افراد فارغ التحصيل با کيفيت ترين افراد خواهند بود.

   وي تاکيد کرد: بايد محيط دانشگاه سرشار از اخلاق ، مهرباني و عطوفت باشد، و وقتي توانستيم اين فضا را ايجاد کنيم ، دانشجو و استاد نيز از ما تبعيت خواهند کرد و اميدواريم در اين مجموعه ، همه به هم کمک کنيم و در فضاي فرهنگي ، " يادگيري " سرلوحه کارهايمان قرار بگيرد.

   رئيس دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي از خدمات دکتر " فلاحي خشکناب " معاون سابق فرهنگي – دانشجويي تشکر کرد و گفت: ايشان از عناصر مومن و به تمام معنا ، استاد و خير هستند و در کنار خيران رشد کردند و اين فرهنگ را در دانشگاه رشد دادند و همچنان در کنار ما و دانشگاه کمک خواهند کرد.

   دکتر کمالي همچنين از دکتر شاکري که اين مسئوليت (معاون فرهنگي – دانشجويي) را پذيرفتند، تشکر کرده و گفت: اميدوارم در مسيري که به سمت دانشگاه فرهنگي و سرشار از مهر و عطوفت است ، حرکت کنيم.

   مسئول نمايندگي دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه با تبريک به مناسبت ولادت امام حسن عسگري (ع) و بيان بخشي از توصيه نامه آن حضرت ، داشتن تقواي الهي ، کوشش در راه خدا و راستگويي را به همه سفارش کرد.

   حجت الاسلام والمسلمين سيد وحيد معتمدي به دکتر فلاحي معاون سابق فرهنگي – دانشجويي دانشگاه ، براي اداي مسئوليت سنگيني که بيش از سه سال بعهده داشت ، خدا قوت گفت و افزود: ايشان اهل قرآن هستند و در کار با دانشجويان ، صبوري کردند.

   وي به دکتر شاکري نيز به دليل ورود به اين مسئوليت جديد، خيرمقدم گفت و اين فرمايش مقام معظم رهبري را يادآوري کرد که عرصه فرهنگ ، عرصه جهاد است ، چرا که از همه طرف هجمه بسوي جوانان ما است و اگر جهادي عمل بشود، قطعا خداوند مددش را مي رساند و اين خصوصيت را در دکتر فلاحي شاهد بوده و در دکتر شاکري نيز ديده ايم.

   وي با ابراز اميدواري که دکتر شاکري ، اين مسئوليت فرهنگي را به سرانجام برسانند ، افزود: جوانان ما بشدت مظلومند و با کار جهادي مي توان آنان را پشتيباني کرد و هويت ايراني و اسلامي را ارتقا داد.

   دکتر " مسعود فلاحي خشکناب " نيز در بخشي از اين مراسم ، گزارش کوتاهي از اهم اقدامات انجام شده از سال 93 که مسئوليت معاونت فرهنگي – دانشجويي را بعهده داشت، ارائه داد.

   وي از " بازسازي و صنعتي کردن آشپزخانه دانشگاه براي ارتقاي کيفي غذاي دانشجويي ، صرفه جويي مالي و جلوگيري از هدررفت مواد غذايي ، بازسازي خوابگاه ها ، رشد فوق العاده بخش تربيت بدني و ارتقاي فعاليت ورزشي دانشجويان و کارکنان، راه اندازي مشاوره در خوابگاه هاي دانشگاه ، اعطاي کمک هزينه به دانشجويان متاهل و کسب رتبه دانشجويان دانشگاه در جشنواره هاي فرهنگي بويژه جشنواره قرآن و عترت و راه اندازي صندوق هاي حضرت زينب (س) ، اساتيد و تعاوني مصرف کارکنان و برقراري تسهيلات رفاهي براي کارکنان دانشگاه " بعنوان بخشي از فعاليت هاي معاونت فرهنگي – دانشجويي طي سه سال اخير گفت.

    دکتر فلاحي ، با اعطاي لوح تقدير، از زحمات مديران معاونت فرهنگي - دانشجويي و تمامي کارکنان اين مجموعه تشکر و قدرداني کرد.

   معاون جديد فرهنگي – دانشجويي دانشگاه نيز در سخناني ، گفت که کار در معاونت فرهنگي – دانشجويي ، سخت است و شکر مي کنم که اين فرصت خدمت دوباره براي من فراهم شد ولي اين سختي با وجود همکاران و افرادي که در اين معاونت با عشق و علاقه کار مي کنند، آسان مي شود.

دکتر شاکري با اشاره به سختي کار اين معاونت در پاسخگويي به انتظارات دانشجويان ، در عين حال افزود: اين انتظارات ، پويايي دانشجويان را نشان مي دهد و اين خصلت دانشجو است که آرمانگرا و خواهان بهترين ها باشد و ما بايد به استقبال اين خصلت برويم .

   وي ادامه داد: دانشجويان دغدغه مند هستند و از ما همراهي مي خواهند و ما مانند باغباني که نگران نهالش هست و از آن مراقبت مي کند ، بايد با بسترسازي موثر، زمينه فعاليت و رشد و پويايي هرچه بيشتر دانشجويان را فراهم کنيم.

   معاون فرهنگي – دانشجويي همچنين به سياست رياست دانشگاه و وزير بهداشت در خصوص بها دادن به تمام سليقه هاي دانشجويان اشاره کرد و گفت : خوشبختانه هم اکنون دانشجويان با سليقه ها و پتانسيل هاي مختلف ، تشکل ها و کانون هاي دانشجويي را تشکيل دادند و بتازگي نيز جمعي از آنان ، زنجيره باور را شکل داده اند و اين ، اراده عمومي مي خواهد که به تمام سليقه هاي دانشجويان بها بدهيم .

    در ادامه اين مراسم ، ضمن قرائت حکم دکتر شاکري توسط مدير حوزه رياست دانشگاه و اعطاي آن از سوي رئيس دانشگاه ، هدايايي به رسم يادبود از سوي نمايندگي دفتر نهاد رهبري در دانشگاه ، مديران و کارکنان معاونت فرهنگي – دانشجويي و همچنين مسئول انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه ، به دکتر فلاحي خشکناب معاون سابق فرهنگي – دانشجويي اهداء شد.

   متن حکم صادره از سوي دکتر " محمد کمالي " رئيس دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي براي دکتر " حسن شاکري " بعنوان معاون فرهنگي – دانشجويي بشرح زير است :

بسمه تعالي

جناب آقاي دکتر شاکري

عضو محترم هيئت علمي دانشگاه

با سلام و تحيت

حوزه امور فرهنگي و دانشجويي به عنوان رکن اصلي دانشگاه انسان ساز، از اهميت ذاتي برخوردار است. اين حوزه با رسيدگي همه جانبه و تعالي دانشجويان که عناصري پويا و ارزشمند و آينده سازان ايران اسلامي هستند، اولويت هاي مهم دانشگاه در حفظ و ارتقاي ارزش هاي فرهنگي اسلامي و ملي را ممکن مي سازد.

نظر به مراتب دانش، تعهد و تجارب ارزنده علمي و اجرايي جنابعالي، به موجب اين ابلاغ به عنوان معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه منصوب مي شويد. اميدوارم با برنامه ريزي جامع براي حوزه مذکور موارد زير را مدنظر قرار دهيد :

-  تلاش براي بهبود وضعيت رفاهي و خوابگاه هاي دانشجويان؛

- سعي در برقراري ارتباط سازنده با نهاد هاي فرهنگي دروني و بيروني دانشگاه؛

- بالا بردن ميزان مشارکت کانون ها و تشکل هاي دانشجويي دانشگاه در توسعه برنامه ها و فعاليت هاي فرهنگي؛

- تدوين نقشه راه فرهنگي دانشگاه با مشارکت دانشجويان با تاکيد بر حفظ و ارتقاي ارزش هاي فرهنگي، اسلامي و ملي؛

- بهبود و توسعه زيرساخت هاي لازم و ارائه خدمات سلامت جسمي، اجتماعي و رواني دانشجويان.

ازخداوند متعال توفيق روزافزون شما را مسئلت مي نمايم.

دکتر محمد کمالي
سرپرست دانشگاه
 

     
تاریخ ارسال : 9 دي سال 1396
 
فرستنده : طيبي
     
 
تعداد مشاهده : 193
 
   

مهمترین پیوندها